Zalety korzystania z poduszek ortopedycznych

Poduszki ortopedyczne to akcesoria do spania cieszące się coraz większą popularnością. Są chętnie wybierane przez osoby doświadczające napięć i bólu w szyjnym odcinku kręgosłupa. Często sprawdzają się również jako przedmioty stosowane w profilaktyce nadwyrężeń tego obszaru. Jak działają tego rodzaju produkty i dlaczego warto się na nie decydować?

Odpowiednie podparcie kręgów

Osoby doświadczające bólu, mrowienia i napięć w szyjnym odcinku kręgosłupa prawdopodobnie doprowadziły do przeciążenia tego obszaru. Nieprawidłowa postawa ciała i przebywanie przez wiele godzin w tej samej pozycji mogą posiadać wyjątkowo niekorzystny wpływ na kondycję układu kostnego. Spanie na tradycyjnych poduszkach rzadko umożliwia prawidłowe podparcie kręgów. Ze względu na to, kręgosłup obciążony jest również w godzinach nocnych. Odpowiednia poduszka ortopedyczna zapewnia prawidłowe ułożenie barków, szyi i głowy. Umożliwia to odciążenie przemęczonego obszaru.

Poduszka ortopedyczna – jak wybrać odpowiednią?

Przedmioty z tej kategorii zakupić można w wielu kształtach i rozmiarach. Aby użytkowanie akcesorium było efektywne, konieczne jest odpowiednie dopasowanie elementu zarówno do budowy ciała, jak i pozycji przyjmowanej podczas snu. Specjalistyczne poduszki rehabilitacyjne występują najczęściej w trzech rozmiarach. Aby znaleźć model dla siebie, należy dokonać pomiaru szerokości barku. Rozmiar S jest dedykowany osobom, których wynik pomiaru jest mniejszy niż 10 cm. Średni rozmiar to długości 10-19 cm. Osoby z szerszymi barkami powinny zdecydować się na egzemplarz w rozmiarze L.

Poduszki dla osób śpiących na boku posiadają profilowanie w kształcie dodatkowego wałka. Modele dla śpiących na plecach mają również charakterystyczne wcięcie. Odnaleźć możne też płaskie egzemplarze dla śpiących na brzuchu. Odpowiednio dobrana poduszka pomoże zniwelować nieprzyjemne objawy.