Ratunek dla bolących nadgarstków

Urazy nadgarstka są bardzo częste. Staw ten każdego dnia jest narażony na uszkodzenia. Uprawienie sportu, ciągła praca przed komputerem, a nawet czynności wykonywane w kuchni mogą prowadzić do bólu w okolicach dłoni. W takich przypadkach warto zainwestować w dobry stabilizator nadgarstka, który uchroni przed powstającymi urazami.

Gadżet, a może rzecz niezbędna w każdym domu?

Nadal panuje przekonanie, że wszelkie usztywniacze to gadżety przeznaczone głównie dla sportowców lub osób po urazach ręki. Rzeczywiście to te grupy najczęściej korzystają ze stabilizatorów nadgarstka, ale mają one o wiele szersze zastosowanie – megamedic.pl/ortezy-nadgarstka. Z badań wynika, że coraz więcej młodych osób boryka się w problemem bólu w nadgarstku. Nic dziwnego, ponieważ jest to miejsce najbardziej narażone na urazy. Niestety większość ludzi bagatelizuje ten problem, ból zazwyczaj pojawia się i znika, więc myślą że tak po prostu musi być. Niestety zlekceważenie tych dolegliwości może prowadzić do poważnych konsekwencji i zwyrodnień w obrębie stawu. Właśnie dlatego stabilizator nadgarstka powinien znajdować się w każdym domu i być użytkowany zawsze, gdy tylko pojawia się ból. Usztywniacze są polecane przez wielu specjalistów i maja udowodnione świetne działanie profilaktyczne.

Gips nie musi być koniecznością

Aktualnie orteza nadgarstka jest tak dobrym wyrobem medycznym, że zaczyna zastępować używanie gipsu. Orteza pozwala na swobodne i wielokrotne użytkowanie, ale przede wszystkim pozwala uniknąć skutków ubocznych związanych z założeniem gipsu. Nic dziwnego, że lekarze bardzo często oferuję założenie ortezy. Pozwala ona na świetną stabilizację stawu, a jednocześnie utrzymuje odpowiednią temperaturę oraz wspiera odprowadzanie wilgoci, co jest bardzo korzystne dla skóry. Udowodniono również, że dzięki jej zastosowaniu zmniejszony jest obrzęk wokół stawu a proces rekonwalescencji skraca się.