Szczoteczka soniczna – piękne i zdrowe zęby przy minimalnym wysiłku

Szczoteczki soniczne od wielu już lat cieszą się ogromną popularnością wśród zadowolonych klientów i dentystów na świecie. Są one jednym z najlepszych rodzajów szczoteczek elektrycznych dostępnych na polskim rynku a do tego ich modele i parametry są ciągle udoskonalane. Ich działanie opiera się na wyspecjalizowanej technologii dźwiękowej – fale dźwiękowe wzbudzają we włosiu intensywne drgania, dzięki którym szczoteczka jest w stanie wykonać nawet kilkadziesiąt tysięcy ruchów pulsacyjno-wymiatających na minutę. Jakie korzyści niesie ze sobą używanie szczoteczek sonicznych do zębów? Co wyróżnia je na tle klasyków?

Szczotki soniczne do zębów i ich działanie

Dzięki bardzo wysokiej częstotliwości drgań szczoteczka soniczna do zębów jest w stanie wykonać nawet dwa razy więcej ruchów w ciągu jednej minuty, niż klasyczna szczoteczka elektryczna. Dzięki ruchom wymiatająco-pulsacyjnym jest bezpieczna dla dziąseł i szkliwa a przy tym dokładnie czyści zęby nawet w najtrudniej dostępnych miejscach i przestrzeniach między nimi. 

szczoteczka soniczna do zębów

Stosowanie szczoteczek sonicznych do zębów regularnie zapewnia ochronę przed próchnicą a także zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego i przebarwień. Są one doskonałym wyborem dla osób o delikatnych zębach czy dziąsłach – nie powodują podrażnień i zapewniają higieniczne, dokładne ale delikatne czyszczenie. Mogą być stosowane z powodzeniem przez osoby posiadające korony, implanty czy aparaty ortodontyczne.

Ceny szczoteczek sonicznych

Dobrej jakości szczoteczki soniczne do zębów znaleźć można na bardzo różnych półkach cenowych. Produkty te nie należą do bardzo drogich czy ekskluzywnych rzeczy – można znaleźć je w sklepach w bardzo atrakcyjnych cenach. Aby wybrać odpowiednią dla siebie i swojego uzębienia szczoteczkę, warto skonsultować się ze stomatologiem, który pomoże dobrać urządzenie do indywidualnych potrzeb.