Roller do masażu

Aktywność fizyczna stała się bardzo popularnym hobby. Osoby trenujące bardzo cenią sobie liczne gadżety, które umilają im w znacznym stopniu trening lub czas zaraz po nim. Dobrym uzupełnieniem treningu, który pozwoli na rozluźnienie mięśni jest użycie rollera do masażu. Potocznie nazywa się go również piankowym wałkiem do masażu ze względu na materiał, z którego został stworzony.

Jaki roller wybrać?

Na rynku jest dostępnych wiele różnych rollerów, charakteryzujących się odmiennymi rodzajami faktur, z których zostały stworzone. Wałki różnią się od siebie właściwościami i czynnościami, do których służą. Im gładszy roller tym masaż będzie delikatniejszy. W takim przypadku idealnie sprawdzi się dla osób, które potrzebują tylko rozluźnienia mięśni po treningu. Wałki, które posiadają wyraźne wypustki są odpowiednie dla zbitych i spiętych mięśni, potrzebujących znacznie więcej pracy. Dostępne rollery do masażu możemy podzielić również ze względu na twardość:

  • roller miękki – polecany jest w szczególności dla osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z takim urządzeniem lub dla osób o drobnej posturze
  • roller średnio twardy – polecany dla osób początkujących oraz osób o normalnej posturze
  • roller twardy – polecany dla zaawansowanych osób, głównie mężczyzn, którzy intensywnie trenują i posiadają atletyczną sylwetkę

Jak używać rollera do masażu?

Należy prawidłowo używać rollera, aby uniknąć niechcianych kontuzji. Nie powinno się bezpośrednio masować obszaru kości oraz stawów, ponieważ może to wywołać liczne obrzęki, siniaki, a nawet przebarwienia. Roller używamy bezpośrednio wzdłuż mięśni, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko rozbić zakwasy powstałe w wyniku treningu. Na jedną okolicę przeznaczamy 10-30 sekund.