Lek na alergię – jak wybrać najlepszy dla siebie?

Alergia jest jedną z tych przypadłości, która potrafi nam skutecznie utrudnić życie. Borykanie się z łzawiącymi oczami, lejącym się katarem lub nawet i swędzącą wysypką może zaburzyć nasze codzienne funkcjonowanie. Alergia jest chorobą przewlekłą, a to oznacza, że pozostanie ona z nami przez całe życie. Nie oznacza to jednak, że nie możemy łagodzić jej objawów i sprawić, by nam więcej nie przeszkadzała. Pomocą nam w tym leki przeciwalergiczne bez recepty. Jednak jak wybrać te najskuteczniejsze?

W jaki sposób działają leki na alergię?

Lek na alergię może być zarówno przepisany przez specjalistę, ale nie musi. Okazuje się, że najsilniejszy lek na alergię bez recepty (dostępny do kupienia np. na https://www.nowafarmacja.pl/leki-na-alergie) może wykazywać się równie skutecznym działaniem, co lek przeciwalergiczny na receptę. Każde tabletki na alergię opierają swoje działanie na tym samym schemacie. Blokują one receptory odpowiedzialne za wywoływanie nieprzyjemnych objawów i produkcję histaminy. Właśnie dlatego tabletki na alergię bez recepty określa się często mianem leków przeciwhistaminowych. Mają one za zadanie zablokować i zminimalizować uporczywe objawy alergii jak np. świąd, wysypkę, łzawienie i pieczenie oczu, a nawet i mocny katar. Najsilniejszy lek na alergię uwolni nas od przykrych symptomów nawet na 24 godziny, czyli na cały dzień.

Jak wybrać najlepszy lek na alergię?

Leki na alergię bez recepty mogą się od siebie różnić zarówno składem – substancjami aktywnymi – ale także i długością działania. Najlepiej, jeśli zdecydujemy się na lek na alergię bez recepty trzeciej generacji. Takie leki na uczulenie bowiem nie wpływają np. na naszą koncentrację czy zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych. Co więcej, warto również zwrócić uwagę na to, by leki przeciwalergiczne cechowało maksymalnie długie działanie – nowoczesne tabletki na alergię są w stanie zahamować jej objawy nawet na cały dzień, co z kolei zwalnia nas z konieczności przyjmowania kilku dawek w ciągu jednego dnia. Pamiętajmy jednak o tym, że leki przeciwalergiczne muszą być stosowane regularnie.