Laski inwalidzkie – sprzęt, który jest uzupełnieniem procesu rehabilitacyjnego

Choroba nie wybiera i może spotkać każdego. Na szczęście w niektórych jej odmianach można zastosować pomoce ortopedyczne, które nieco złagodzą codzienne trudności z nią związane.

W jakich chorobach przydadzą się laski inwalidzkie?

Jest kilka rodzajów schorzeń, w których wspomniane laski będą realnym wsparciem, a najważniejsze z nich to:

• udar lub wylew krwi do mózgu. Wiadomo, że po takich urazach proces chodzenia i sprawnego poruszania się jest mocno utrudniony.
• stwardnienie rozsiane to kolejna jednostka chorobowa, w której inwalidzkie laski doskonale się sprawdzą
• tego typu oprzyrządowanie to również wybawienie dla osób z zaawansowanymi zwyrodnieniami stawów biodrowych. Dzięki niemu mogą one sprawniej się poruszać i odczuwają w trakcie wysiłku znacznie mniejszy ból bioder.
• porażenie mózgowe to kolejna choroba, która oprócz rehabilitacji wymaga wsparcia sprzętów ortopedycznych. Dzięki laskom osoby z porażeniem są w ogóle w stanie zrobić swój pierwszy w życiu krok.

Korzyści z użytkowania lasek inwalidzkich

Po pierwsze osoby, które ich używają- mają mniejsze opory psychiczne przed samodzielnym chodzeniem. Po drugie wspomniane laski zapewniają im poczucie stabilności i lepszej równowagi w trakcie ruchu. Po trzecie laski inwalidzkie przyczyniają się do tego, że osoby te są nieco mniej zmęczone po długotrwałym wysiłku. Dzięki nim mogą czynić postępy rehabilitacyjne i wyznaczać sobie coraz dłuższe trasy wędrówek. Po czwarte sprzęty sprawiają, że nierówności terenowe i wszelkiego rodzaju wzniesienia przestają być przeszkodą nie do pokonania.