Jaki kołnierz ortopedyczny wybrać?

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej kilka różnych modeli kołnierzy ortopedycznych, dlatego też warto poważnie zastanowić się na który model postawić. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą poznać najpopularniejsze rodzaje kołnierzy ortopedycznych i dowiedzieć się jednocześnie, jakie jest ich zastosowanie.

Kołnierze jednoczęściowe – kompendium wiedzy

Specjalistyczne kołnierze jednoczęściowe wykorzystywane są nie tylko przy rehabilitacji, ale również podczas transportowania pacjentów, którym przydarzył się uraz. Modele jednoczęściowe doskonale się dopasowują i umożliwiają swobodną koordynację kręgosłupa szyjnego z tułowiem. Większość kołnierzy jednoczęściowych posiada specjalne otwory, które umieszczone są z tyłu głowy i z przodu. Otwory te umożliwiają nie tylko wykonanie rezonansu magnetycznego, ale również sprawdzenie tętna.

Kołnierze dwuczęściowe – co warto wiedzieć?

Dwuczęściowy kołnierz ortopedyczny używany jest z kolei w przypadku urazu odcinka szyjnego kręgosłupa. Mowa tutaj nie tylko o skręceniu, ale również i o złamaniu odcinka szyjnego. Dwuczęściowe kołnierze doskonale dopasowują się do indywidualnych potrzeb danego pacjenta. Modele tego typu zaprojektowane zostały w taki sposób, aby łagodzić nieprzyjemny ból i jednocześnie umożliwić wykonanie rezonansu magnetycznego bez potrzeby zdejmowania kołnierza. Dwuczęściowy kołnierz ortopedyczny także posiada wiele dodatkowych otworów, które zapewniają stały dopływ świeżego powietrza.