Przyrządy rehabilitacyjne

Do skutecznego przeprowadzenia rehabilitacji w domu będziemy zazwyczaj potrzebować dużej ilości sprzętu. Możemy go często zakupić w specjalistycznych sklepach bądź po prostu wypożyczyć, jeśli będzie taka możliwość. Sprzęt rehabilitacyjny może być zarówno urządzeniem elektrycznym, jak i zwykłą matą na której będziemy musieli się położyć i wykonywać każdego dnia serie ćwiczeń zgodnie z zaleceniami lekarzy. Po wypadkach i długim okresie przebywania w szpitalu nasze mięśnie i stawy są bardzo często odzwyczajone od wszelakiego ruchu.

Powrót do pełnej sprawności

Aby przywrócić mięśniom i całemu organizmowi pełnię funkcjonalności powinniśmy więc zadbać o to, aby regularnie ćwiczyć. Na początku może to być oczywiście proste rozciąganie, kiedy nasze ciało będzie potrzebowało stopniowego wprowadzania obciążeń. Sprzęt rehabilitacyjny na jakim będziemy ćwiczyć powinien być zatwierdzony przez osoby, z którymi współpracujemy i które zajmują się postawieniem nas na nogi.

Terapia manualna

Po wypadkach i urazach kręgosłupa mamy bardzo często problemy z pełnym odzyskaniem czucia w naszych kończynach. Terapie manualne są więc wtedy jednymi z najczęstszych którymi się zajmujemy i dzięki którym próbujemy odzyskać sprawność. Obecne technologie i rozwój medycyny sprawiają, że osoby przechodzące przez proces rehabilitacji mają dostęp do wielu świetnych urządzeń za pomocą których mogą jeszcze szybciej wrócić do pełnej sprawności. Rehabilitacja może być bardzo często tania, jeśli tylko posiadamy w domu odpowiednie przyrządy.