Cechy dobrego krzesła laboratoryjnego obrotowego

W laboratorium potrzebujemy mieć całkiem dobre wyposażenie i chodzi tutaj nie tylko o to, że potrzebujemy sprzęt typowo badawczy, ale potrzebujemy również sprzętu, który samą pracę w ogóle umożliwia. Do tego typu sprzętów zaliczymy krzesła laboratoryjne.

Dlaczego krzesła laboratoryjne obrotowe są takie istotne?

Każde laboratorium jest to oczywiście ośrodek badawczy, ale w taki ośrodek badawczy jest również miejscem pracy. Każde miejsce pracy, a dokładniej pracodawca, musi zapewnić bezpieczne środowisko pracy swoim pracownikom. Dotyczy to również ergonomii, a ta w dużej mierze jest związana z siedzącym stanowiskiem pracy. W laboratorium oczywiście nie tylko siedzimy w takiej pracy, ale jest wiele procesów, które trzeba mieć pod kontrolą i najczęściej wówczas siedzimy. Krzesła laboratoryjne obrotowe (dostępne tutaj) są więc w zasadzie nieodzownym elementem wyposażenia każdego laboratorium, a jeśli jeszcze nie są, to na pewno być powinny.

krzesła laboratoryjne obrotowe

Jakie wytyczne musi spełniać krzesło laboratoryjne obrotowe?

Krzesło laboratoryjne obrotowe musi spełnić wiele wytycznych. Przede wszystkim powinno ono mieć możliwość wszechstronnej regulacji, podobnie jak klasyczne krzesło biurowe. Warto pamiętać, że w laboratorium nie możemy wstawiać zwykłych krzeseł biurowych, ponieważ są one za duże, a co ważniejsze wiele materiałów może wchodzić w reakcję z odczynnikami, jakie mamy w laboratorium. Krzesła laboratoryjne obrotowe powinny być wykonane z odpornych chemicznie materiałów i być pozbawione kółek. Eliminuje to ryzyko wypadku.