Jaki pulsoksymetr warto kupić?

Pulsoksymetr jest małym urządzeniem, za pomocą jakiego możemy wymierzyć takie parametry jak saturacja, tętno i perfuzja. Współczynniki te umożliwiają w ustaleniu stanu zdrowia pacjenta, są dobre także dla osób uprawiających sport. W artykule dowiesz się czym jest saturacja (SpO2%), tętno (PR BPM) oraz perfuzja (pI%), co oznaczają te parametry, jakie są ważne wartości oraz jaki pulsoksymetr dobrać. Pulsoksymetr znajduje również wykorzystanie w domowym sprawdzaniu stanu zdrowia osób z dolegliwościami układu oddechowego (astma, POChP) i układu krążenia.

Pulsoksymetr

pulsoksymetr

Pulsoksymetry to narzędzia jakie pozwolą na stwierdzenie stopnia nasycenia hemoglobiny tlenem. Informacja ta jest niezmiernie istotna w kontekście leczenia dolegliwości układu krążenia oraz oddechowego. Teraz pulsoksymetr znajduje wykorzystanie nie jedynie w szpitalach, lecz nierzadko stanowi dopełnienie domowej apteczki czy urządzeniem dla sportowców, lub osób zmagającymi się z chorobami ze strony układu oddechowego oraz układu krążenia. Pulsoksymetr napalcowy, to niewielkie elektroniczne narzędzie, jaka robi pomiaru saturacji (SpO2), więc nasycenia krwi tlenem, w sposób całkiem nieinwazyjny.

Jak funkcjonuje pulsometr?

Reguła funkcjonowania pulsometru podobna jest do pracy sprzętów EKG. Czyta on zmiany napędów elektrycznych, odzwierciedlających tempo bicia serca. Kontrolując tętno systemu ćwiczącego, narzędzie podaje parametry zwężania się naczyń tętniczych, co zależne jest od obecnej pracy centralnego organu układu krwionośnego. Im bardziej intensywny staje się wysiłek, tymże bardziej podnosi się tętno w naczyniach krwionośnych. Tradycyjne pulsometry składają się przeważnie z dwóch składników. Jest to sensor mierzący puls, jaki umieszczany jest na wielkości piersi i umieszczany na nadgarstku radioodbiornik z wyświetlaczem.