Czym cechują się stabilizatory na kolano?

Stabilizator na kolano powinien być dobrze dopasowany. Tylko taki bowiem produkt może skutecznie zabezpieczać kolano przed urazem oraz ograniczać ewentualne dolegliwości bólowe.

Czym należy się kierować, wybierając stabilizator na kolano?

Podczas wyboru konkretnego produktu należy zwracać uwagę na jego rozmiar. Orteza nie może bowiem nadmierne opinać i uciskać ciała, jak również zsuwać się z kolana. Wyroby powinny być również dostosowywane do rodzaju ewentualnej kontuzji oraz rozległości urazów. Nie bez znaczenia dla skutecznej i szybkiej rekonwalescencji są również cenne wskazówki lekarza, które dotyczą zalecanego produktu. W tym przypadku należy pamiętać o tym, że po inwazyjnych zabiegach chirurgicznych wskazane jest noszenie ortez z tak zwanym zegarem. Regulują one kąt zgięcia stawu oraz umożliwiają efektywną odbudowę tkanek.

O czym należy pamiętać wybierając ortezy na kolano?

Niektórym urazom oraz leczeniu operacyjnemu mogą towarzyszyć obrzęki i opuchlizny ciała. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem jest wybór produktów o regulowanym rozmiarze. Mogą to być na przykład rzepy, które umożliwiają zmianę rozmiaru ortezy w zależności od zmieniającego się obwodu kolana. Wybór ortezy powinien być również podyktowany codzienną aktywnością i prowadzonym trybem życia. Stabilizatory elastyczne, takie jak na przykład ściągacze czy opaski, zapewniają ruchomość stawu oraz nie ograniczają pracy mięśni. Ortezy sztywne, które stanowią alternatywę dla gipsu, w znacznym stopniu ograniczają pracę mięśni i zakres ruchu kolana.

Stabilizator na kolano zobaczysz tutaj.