Wózek inwalidzki elektryczny – sprzęt, który daje namiastkę normalności osobom głęboko niepełnosprawnym

Bycie niepełnosprawnym to ciężki los. Nie można samemu bez pomocy innych praktycznie nic zrobić. A nogi musi zastąpić wózek elektryczny inwalidzki.

Dlaczego wózek inwalidzki elektryczny jest tak istotny w przypadku osób bardzo mocno upośledzonych fizycznie?

Po pierwsze, bo wózkiem na zwyczajny ręczny napęd, gdzie trzeba kręcić kołami- po prostu nie byliby w stanie sprawnie operować ani daleko zajechać. Po drugie wózek inwalidzki (https://www.orteo.pl/wozki-inwalidzkie) ze wspomaganiem zastępuje im nie tylko nogi, lecz również ręce. Po trzecie można się przy jego pomocy poruszać na różnych, także po nierównych i krętych drogach. To dla osób trwale przykutych do wózka ogromny plus.

Inne korzyści posiadania wózka elektrycznego inwalidzkiego

Jest ich kilka, a najważniejsze to:
• można nim wjechać praktycznie wszędzie. Jedynie schody lub inne podwyższenia stanowią dla niego problem. Po powierzchniach płaskich śmiga jak błyskawica;
• nie trzeba nadwyrężać rąk, by nim daleko zajechać;
• by był sprawny, wystarczy regularnie go ładować. Pilnowanie tego, by akumulator się nie rozładował to właściwie najważniejsza sprawa;
• łatwo go złożyć i w razie konieczności umieścić bagażniku samochodu.

Czy wózek elektryczny inwalidzki wymaga jakichś napraw?

W zasadzie nie. Niemniej w takim modelu również mogą się przebić opony, zepsuć hamulce lub pilot do sterowania wózkiem. Trzeba jednak uczciwie przyznać, iż zdarza się to zdecydowanie rzadziej niż u tradycyjnych modeli wózka. Wózek elektryczny dla osób całkowicie niesamodzielnych jest wybawieniem z opresji. Bez niego byliby na stałe uwięzieni w czterech ścianach.