Stabilizatory na nadgarstki – kiedy kupić?

Posiadanie w domu stabilizatorów na nadgarstki może wydawać się fanaberią, ponieważ akcesoria te nie są zaliczane do standardowego wyposażenia apteczek. Nie da się jednak ukryć, że stabilizatory są mogą okazać się przydatne w najmniej oczekiwanej sytuacji, a powodem ich noszenia wcale nie muszą być problemy ze stawami. Jakie akcesoria wybrać i kto powinien się w nie zaopatrzyć?

Czym jest stabilizator nadgarstka?

stabilizatory na nadgarstki

Stabilizatory na nadgarstki z orteo.pl, są to produkty medyczne służące do stabilizacji stawu promieniowo – nadgarstkowego. Jego zadaniem jest zmniejszenie lub całkowite ograniczenie ruchomości w stawie, co przyczynia się do szybszej rekonwalescencji oraz zmniejszenia bólu i ryzyka przeciążeń czy urazów. Na rynku dostępne jest kilka rodzajów stabilizatorów, które różnią się w zależności od rodzaju zapięcia, wielkości czy celu zastosowania. Wyróżnia się więc:

  • ortezy stabilizujące, stanowiące profesjonalny sprzęt medyczny,
  • opaski elastyczne, stosowane głównie w sytuacji wystąpienia lekkich urazów,
  • opaski magnetyczne, bardzo podobne do elastycznych, różniące się jedynie formą zapięcia,
  • opaski z miejscem na kciuk.

Kto powinien korzystać ze stabilizatorów nadgarstka?

Stabilizatory na nadgarstki dedykowane są głównie osobom, które doświadczają regularnych przeciążeń stawu promieniowo – nadgarstkowego oraz pacjentom, którzy niedawno przeszli zabiegi bądź operacje nadgarstka. Także sportowcy, zwłaszcza dźwigający sztangi czy obciążający ręce podczas treningów, powinni zainwestować w dobrze dobrane stabilizatory na nadgarstki, które pomogą zminimalizować ryzyko kontuzji.