Orteza stawy skokowego, niezawodny produkt w trakcie rehabilitacji 

Praktyczne ortezy stawu skokowego pomagają w łagodzeniu wielu schorzeń czy stanów zapalnych. Dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji tego typu produkty mogą przynieść ulgę osobom zmagających się z przewlekłymi chorobami kostno-stawowymi lub przeciążeniami, które są częstą konsekwencją zbyt intensywnego treningu. Odpowiednia dobrany model przyśpiesza proces regeneracji i zmniejsza ból związany z przebytymi urazami. 

 Stabilizator stawu skokowego – kiedy okaże się szczególnie pomocny? 

Sprzęt ortopedyczny w postaci profesjonalnej ortezy odznacza się sporą funkcjonalnością. Przy użyciu takiego produktu możemy w efektywny sposób zabezpieczać, usztywniać i odciążać stawy oraz odpowiednio wspomagać proces leczenia rehabilitacyjnego przy różnego rodzaju zwyrodnieniach. Stabilna  orteza stawu skokowego to rozwiązanie stanowiące wygodną alternatywę dla gipsu w przypadku złamań czy zwichnięć. Lekkie, wysokogatunkowe materiały pozwalają na zachowanie odpowiedniej elastyczności i zwiększenie komfortu osoby korzystającej z tego typu rozwiązań. W przeciwieństwie do tradycyjnego gipsu stabilizatory umożliwiają efektywną wentylację, która okazuje się szczególnie przydatna w sezonie letnim, umożliwiając właściwą cyrkulację powietrza. Ortezę można wygodnie zdjąć w trakcie kąpieli, dbając o odpowiednią pielęgnację i higienę skóry. Nowoczesny produkt cechuje się także mniejszym osłabienie propriocepcji, niż ma to miejsce w przypadku zakładania opatrunku gipsowego. Czucie związane z ułożeniem ciała w przestrzeni ma duża znaczenie w procesie odzyskiwania pierwotnej sprawności. 

W jaki sposób działa orteza stawu skokowego?

orteza stawu skokowego

Dzięki właściwościom odciążającym stabilizator stawu skokowego w łatwy sposób poprawia mobilność naszej kończyny, przeciwdziałając pogłębianiu się poszczególnych dolegliwości. Odpowiednia stabilizacja stopy to podstawa redukowania nieprzyjemnych odczuć bólowych wynikających z przenoszenia ciężaru ciała na stopę.