Odpowiedni taboret pod prysznic

Osoby starsze oraz schorowane często nie wyobrażają sobie kąpieli bez stabilnej podpory. Dlatego też, rodzina takiej osoby często przeszukuje różne sklepy medyczne, a nawet sklepy meblowe, w poszukiwaniu idealnego asortymentu, który sprawdzi się pod prysznicem. Jaki model jest warty uwagi? Na jaki asortyment najczęściej stawiają klienci?

Taboret pod prysznic – stabilny i funkcjonalny

Taboret pod prysznic, który ma za zadanie utrzymać w stabilnej pozycji osobę chorą i pomóc jej podczas codziennej higieny, powinien być bardzo dobrej jakości oraz stabilny. W tej kwestii bezkonkurencyjny jest klasyczny biały taboret, o mocnych stabilnych czterech nogach, który spokojnie można postawić zarówno pod prysznicem, jak i w wannie. Takie modele można znaleźć nie tylko u osób indywidualnych (w ich domach), ale również w szpitalach, domach opieki oraz różnych placówkach, gdzie na co dzień przebywają starsze, schorowane osoby w różnym wieku.

Stołek pod prysznic – odporny na wilgoć

Wiele osób ma obawy, czy taki stołek pod prysznic (https://megamedic.pl/taborety-prysznicowe)jest na tyle wytrzymały i praktyczny, że nawet w tak trudnych warunkach, jakie panują w łazience (podwyższona temperatura i wilgoć) bez problemu utrzyma stabilnie chorą osobę? Producenci jednak takiego asortymentu zgodnie twierdzą, iż są to modele wykonane z aluminiowych ram, a okrągłe, obrotowe siedzisko wykonane jest bardzo wytrzymałego materiału, jakim jest PCV. Dodatkowo modele te zostały wyposażone w regulowane nóżki oraz specjalne gumowe nasadki antypoślizgowe, dzięki czemu taboret sam (bez naszego udziału) nie ma prawa przemieścić się w łazience. Ogromnym atutem tego modelu jest także niska cena. W dobrych sklepach medycznych można go kupić za około 90 zł. Dlatego też, tak trudno go dostać od ręki i zazwyczaj jest sklep musi go zamawiać po deklaracji zakupu przez klienta.