Jakie aspekty trzeba uwzględnić przy wybieraniu pończoch przeciwżylakowych?

Warto wiedzieć, że żylaki kończyn dolnych w zdecydowanej większości przypadków dotyczą przedstawicielek płci pięknej. Według różnych badań wspomniany problem może dotyczyć aż 60% społeczeństwa. Oczywiście istnieje bardzo duża liczba sposobów leczenia, a także profilaktyki przeciwżylakowej. Należy do nich zaliczyć m.in kompresoterapię, która wykorzystuje m.in. pończochy uciskowe.

Jak dobrać odpowiednie pończochy przeciwżylakowe?

Nie jest przede wszystkim rekomendowane dokonywanie zakupu pończoch uciskowych przed wcześniejszą konsultacją ze swoim lekarzem. Koniecznie jest zwrócenie uwagi przed podjęciem ostatecznej decyzji na rozmiar, a także siłę ucisku.

Należy zmierzyć nogę w kilku istotnych miejscach, czyli poniżej kostki, 15 cm poniżej kolana, 4 cm powyżej kolana, w połowie uda, a także 5 cm poniżej krocza. Z kolei siłę ucisku powinno się dobrać w zależności od stopnia zaawansowania choroby. Godny uwagi jest bowiem fakt, że produkty można bez żadnego problemu podzielić na cztery klasy.

Warto również wiedzieć, że obecnie w sprzedaży e-sklepu Mega Medic dostępne są także pończoch przeciwżylakowe, które przeznaczone są do stosowania profilaktycznego. Należy również mieć świadomość, że w tego rodzaju modelach siła ucisku nie będzie znacząca. Skierowane są one przede wszystkim do osób pracujących na stojąco czy kobietom w ciąży. Obecnie można zaopatrzyć się w pończochy uciskowe o różnych kolorach.

O czym należy pamiętać przy korzystaniu z pończoch przeciwżylakowych?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiany produkt powinien być noszony przez cały dzień. Należy zakładać pończochy rano, a następnie zdejmować wieczorem. Nie można oczywiście zapomnieć, aby materiał nie był zarówno zbyt pofałdowanym, jak i zbyt naciągnięty. Wtedy w żaden sposób nie spełni swojej roli. Rekomendowane jest również uważanie w trakcie zakładania, by nie naruszyć struktury materiału.