Obuwie ortopedyczne dla dzieci

Choroby stóp dotykają dzieci, jak i dorosłych. W takich przypadkach potrzebna jest jak najszybsza diagnostyka, która pozwoli wdrożyć odpowiednie leczenie. Dzięki niemu choroba nie będzie się pogłębiać. W przypadku schorzeń stóp bardzo często konieczne jest noszenie butów ortopedycznych.

Jak wybrać uty profilaktyczne dla dzieci?

Najczęściej buty ortopedyczne wykonywane są na indywidualne zamówienie konkretnej osoby. Kryteria doboru tego typu obuwia dla dzieci jest nieco bardziej rygorystyczna niż w przypadku osób dorosłych. Wszak rodzice chcą być zawsze pewni, że buty profilaktyczne https://www.orteo.pl/buty-memo ich dziecka są nie tylko skuteczne, ale też wygodne.

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, warto skonsultować się ze specjalistą. Ortopeda doradzi, jakie buty będą najlepsze dla małego pacjenta. Na rynku znajdziemy sporo ,arek butów ortopedycznych do wyboru. Specjalista może wskazać konkretną markę, to znacznie ułatwi dokonanie wyboru.

Jak wybrać dobre buty dla naszego dziecka?

Bardzo ważna jest podeszwa. Najlepiej sprawdzą się modele, które mają szeroką i płaską podeszwę. Należy unikać bucików na obcasach. Nawet jeśli ładnie się one prezentują i mała pacjentka o nie prosi. Obcas może spowodować zwiększenie bólu stóp. Latem warto zdecydować się na przewiewne sandałki ortopedyczne.

Najlepszą opcją są buciki wykonane z kolorowej tkaniny. Są one mniej trwałe niż te skórzane, ale też zdecydowanie lżejsze. Dziecko będzie zdecydowanie chętniej nosić buciki, które po prostu ładnie wyglądają…