Jak wybrać poduszkę sensoryczną?

Z bólami placów z roku na rok zmaga się coraz więcej osób. Wpływ na to mają w dużej mierze siedzący tryb życia oraz brak regularnej aktywności fizycznej. Na szczęście możemy sobie pomóc… Jak wystarczy, że zainwestujemy w poduszkę sensoryczną.

Jak działa poduszka sensoryczna do siedzenia?

Poduszka sensoryczna sprawia, że przez cały czas siedzimy na niestabilnym podłożu. Dzięki temu mięśnie kręgosłupa zmuszone są do pracy. Ciągłe napięcie mięśniowe sprawia, że aparat ruchu się usztywnia. Tak wzmocnione mięśnie mogą bez problemu utrzymać prawidłową postawę w trakcie siedzenia przed komputerem czy chodzenia.

Warto też zaznaczyć, że siedzenie na takiej poduszce wymusza naturalny ruch krążków międzykręgowych, dzięki temu poprawia się ich kondycja. Poprawia się też nasza efektywność i koncentracja. A to wszystko dlatego, że siedząc na poduszce sensorycznej nie jesteśmy w stanie popaść w senność. Jesteśmy cały czas aktywni oraz zmobilizowani. Taka poduszka działa lepiej niż mocna mała czarna w pochmurny dzień…

O czym powinniśmy zawsze pamiętać?

Poduszka wpływa korzystnie na nasze zdrowie, ale nie powinniśmy na niej siedzieć dłużej niż cztery godziny. W innym przypadku możemy doprowadzić do przetrenowania mięśni. Wynika to z tego, że w czasie dynamicznego siedzenia nasze mięśnie nieustannie pracują. Nie jest to zdrowe. Mięśnie też potrzebują odpoczynku i czasu na regenerację.

Najlepiej używać tego gadżetu w interwałach. Możemy siedzieć przez trzydzieści minut na poduszce i przez godzinę bez niej.