Montaż oprzyrządowania w stole wagowym laboratoryjnym

Powierzchnia stołu wagowego z wagą to miejsce, w którym będziesz wykonywać prawie całą swoją pracę. Powinieneś wybrać płytkę, która jest trwała, łatwa do czyszczenia i odporna na chemikalia. Po wybraniu płytki możesz użyć piły kątowej, aby przyciąć ją na wymiar. Następnie, będziesz chciał przymocować płytkę do podstawy stołu. Gdy płytka jest już przymocowana do stołu, możesz użyć noża kuchennego do wycięcia rowków na podpórki pod nogi.

Przycinanie i szlifowanie półek

Półki stołu wagowego do laboratorium będą miejscem, w którym przechowasz materiały, które musisz mieć pod ręką, ale niekoniecznie widoczne. Na półkach mogą znaleźć się zlewki, kolby, probówki i inny sprzęt laboratoryjny. 

Gdy znasz już szerokość i wysokość półek, możesz użyć piły stołowej do przycięcia półek na wymiar. Po wycięciu półek na wymiar, można użyć piły stołowej z blokiem szlifierskim, aby wygładzić krawędzie półek.

Zainstaluj półki i tackę na sprzęt laboratoryjny

Półki trafią na boki stołu, natomiast taca znajdzie się pod stołem. Po zmierzeniu szerokości stołu i dodaniu kilku centymetrów, aby pomieścić boki półek, możesz użyć piły stołowej, aby przyciąć boki stołu na wymiar. Po przycięciu boków na wymiar, można je przymocować do stołu za pomocą gwoździ wykończeniowych.

Następnie należy użyć piły stołowej do przycięcia tacy na wymiar. Po przycięciu tacy na wymiar, możesz zainstalować ją pod stołem. Półki można zainstalować, mocując je do boków stołu, a następnie używając piły stołowej z blokiem szlifierskim do wycięcia rowków na wsporniki nóg.

Jeżeli szukasz gotowego rozwiązania w postaci stołu wagowego do laboratorium to sprawdź ofertę jednego z producentów: