Wygodna w użyciu bateria z mieszaczem jednouchwytowa

Jednym z elementów wyposażenia każdego laboratorium jest specjalistyczna armatura. Tego rodzaju sprzęt musi spełniać określone normy i posiadać certyfikaty potwierdzające jego jakość. Do urządzeń wykorzystywanych w pomieszczeniach badawczych zalicza się m.in. baterie jednouchwytowe z mieszaczem. Odpowiednio dobrane znacząco ułatwiają prace badawcze i naukowe.

Funkcjonalna armatura laboratoryjna

Bateria z mieszaczem jednouchwytowa

Producenci armatury laboratoryjnej mają w swej ofercie zarówno baterie stojące, jak i ścienne. Pierwsze montowane są w blatach lub zlewozmywakach, drugie mocuje się do instalacji z ciepłą i zimną wodą ukrytą w ścianie. Urządzeniem, które zapewnia pracownikom naukowym wysoki komfort pracy, jest bateria z mieszaczem jednouchwytowa z https://renggli.pl/pl/oferta/armatura-laboratoryjna-zawory-laboratoryjne/bateria-z-mieszaczem-jednouchwytowa/. Zastosowanie jednego uchwytu do regulacji temperatury wody oraz jej strumienia znacząco ułatwia korzystanie z baterii, a dodatkowo wpływa na zmniejszenie poziomu zużycia wody. W porównaniu do sprzętu montowanego w domu urządzenia laboratoryjne wyróżniają się wydłużonym uchwytem, który może być obsługiwany za pomocą łokcia. Takie rozwiązanie znakomicie sprawdza się w sytuacji, gdy dłonie są zajęte.

Cecha odróżniająca

Cechą odróżniającą laboratoryjne baterie z mieszaczem od armatury domowej jest również dłuższa wylewka. Jej zastosowanie ułatwia nalewanie wody do pojemników o różnej wielkości. Jeśli chodzi o jakość, baterie laboratoryjne są zazwyczaj wytwarzane z blachy mosiężnej pokrywanej od wewnątrz farbą epoksydową. Zastosowanie takich materiałów skutecznie chroni przed rozwojem korozji, której obecność w wodzie mogłaby w negatywny sposób wpływać na uzyskiwane wyniki badań.