Zwiedzaj Mierzeję Wiślaną z Kątów Rybackich

Kąty Rybackie to najlepsza baza startowa do zwiedzania urokliwej Mierzei Wiślanej. Wspaniała przyroda okalająca Zalew Wiślany ukoi nerwy. Baza noclegowa w głównej mierze składa się z budynków usytuowanych w cichych i spokojnych miejscach. Kąty Rybackie okalają piękne sosnowe lasy, stanowiące wstęp do Parku Krajobrazowego „Mierzei Wiślanej“.

Niewątpliwym atutem przyciągającym niczym magnes turystów z całego kraju są plaże. Jeśli chcemy doświadczyć ciszy i osamotnienia to plaże Mierzei Wiślanej nadają się do tego doskonale. By dostać się do nich z Kątów Rybackich należy pokonać niewielki sosnowy lasek porastający wydmy. Te ciągną się z kolei aż 100 km do granicy z obwodem kaliningradzkim.

W Kątach Rybackich mamy też niepowtarzalną okazję zakupu świeżej rybki prosto z dobijających do portu kutrów rybackich. Jeśli chcemy zjeść tanią i zdrową rybkę to najlepiej na jej poszukiwanie wybrać się wcześnie- najlepiej o 6 rano. Wtedy to strudzeni rybacy dobijają do portu z nocnego połowu. Dzięki obecności słodkowodnego akwenu Zalewu Wiślanego do wyboru mamy szeroki wybór ryb zarówno słono jak i słodko wodnych. Nie trzeba chyba dodawać, że panują tu wspaniałe warunki do uprawiania wędkarstwa. Przygarbione postacie z wędką nad brzegiem Mierzei Wiślanej to nierzadki widok.

Częsty widok to też również turyści przemierzający wzdłuż i wszerz przepiękny Park Krajobrazowy Mierzei Wiślanej. Typowe dla tego regionu sosnowe lasy wraz z nadmorskim powietrzem tworzą wyjątkowy, prozdrowotny klimat. Kąty Rybackie to też doskonała baza wypadowa dla zwolenników aktywnego wypoczynku. Wszystko za sprawą wietrznych warunków panujących nad zalewem. To prawdziwy raj dla żeglarzy a coraz częściej również dla zwolenników kitesurfingu i windsurfingu.

Co ważne w Kątach Rybackich na turystów czeka zróżnicowana pod względem standardów baza noclegowa (meteor-turystyka.pl/noclegi/Kąty Rybackie). W miejscowości zlokalizowany jest jeden, jedyny na cała mierzeję hotel o czterech gwiazdkach oferujący wygodne noclegi. W osadzie znajdziemy ponadto kwatery prywatne i wolne miejsca w gospodarstwach agroturystycznych. Z całą pewnością na korzyść można zaliczyć ceny noclegów. Te w porównaniu do innych nadmorskich miejscowości utrzymują się na dobrym poziomie. Na pewno nie wydrenują naszego portfela.

Kąty Rybackie to cicha i spokojna osada rybacka, idealna do wypoczynku rodzin z małymi dziećmi. Kto szuka osamotnienia i pragnie bliskiego obcowania z naturą na pewno w Kątach Rybackich to znajdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *