Wyprawa do Brennej i zwiedzanie okolicy

Ludzie uwielbiają podróżować nie tylko po świecie, ale także po samej Polsce. W naszym kraju nie brakuje pięknych krajobrazów, interesujących zabytków czy miejsc, gdzie można wspaniale wypocząć. Szczególną popularnością cieszy się Beskid Śląski [pod hasłem: Beskid informacje], a także mała miejscowość leżąca nieopodal – Brenna. To wyjątkowa osada, bo oferuje turystom atrakcje o każdej porze roku.

Latem można tu miło spędzić czas na wędrówkach górskich. Szlaki turystyczne są bezpiecznie oznaczone i chodzi po nich mnóstwo turystów. Poza tym warto też zajść nad rzekę Brennicę, która latem jest dobrym  miejscem na wypoczynek. W Brennicy nie tylko można łowić ryby i kąpać się, ale także pływać kajakami, bo jest tu przystań. Na uwagę zasługuje też stadnina koni, która jest opcją aktywnego wypoczynku. Jeśli zaś chodzi o sezon zimowy, to Brenna ma dobrze przygotowane stoki górskie. Amatorów zimowego szaleństwa i tutaj nie brakuje, dlatego gdy pogoda dopisuje, stoki są pełne narciarzy. Nawet gdy nie ma zbyt wiele śniegu, są one naśnieżane i dobrze oświetlane, tak by można było nadal po nich zjeżdżać. Tu można też wspomnieć o Szczyrku, który również ma bogatą ofertę zimową [pod hasłem: tekst Szczyrk].

Miejscowa baza noclegowa [pod hasłem: Brenna noclegi] jest zawsze przygotowana na turystów zimą i latem. Noclegi to propozycje wielu hoteli o wystroju górskim, ale nie tylko. To obiekty posiadające sporo miejsc noclegowych, wszyscy więc się w nich pomieszczą. Inną propozycją są pokoje w pensjonatach, które są tańsze niż pokoje hotelowe. Są ponadto bardzo kameralne i przytulne, co klientom sprawia prawdziwą przyjemność. Wiele osób interesuje się też możliwością wynajmu domku letniskowego, bo w Brennej jest ich bardzo dużo. Taki domek można sobie wynająć na naprawdę długi czas, dlatego też cieszą się one dużą popularnością. Ich koszty nie są zbyt wygórowane.

Będąc w Brennej, warto też odwiedzić miejscowe zabytki i ciekawe miejsca. Jest tu wiele do zwiedzania, szczególnie miejsc sakralnych, w tym kościołów i kapliczek. Wiele z tych budowli pochodzi jeszcze z XVII wieku, mają więc sporo lat, a nadal efektownie się prezentują. Brenna jest miejscem dla każdego, kto marzy o spokojnym albo o aktywnym wypoczynku w górach. Jest więc miejscowością bardzo uniwersalną.

5 thoughts on “Wyprawa do Brennej i zwiedzanie okolicy

  1. Wynajęcie domku to fajne rozwiązanie, ma się swobodę i można bez ograniczeń godzinowych wracać i wychodzić na zwiedzanie okolicy

  2. @mistrzuniu jestem takiego samego zdania, ja zawsze staram się wynajmować nocleg w domku jeśli tylko jest taka możliwość

  3. @iwo masz rację, ja szukałem noclegu w Brennej i znalazłem super pensjonat, fantastycznie położony, wygodne łóżka, zapewnione jedzenie i blisko w góry :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *