Wypoczynek nad wodą w Skorzęcinie

Latem wiele osób poszukuje dobrego miejsca na wypoczynek wakacyjny. Najczęściej pod uwagę bierze się morze i góry, ale warto również przemyśleć pobyt nad jeziorem, ponieważ zwykle można tam doskonale się zrelaksować i aktywnie spędzić czas. Często takie ośrodki bywają mniej zatłoczone w szczycie sezonu niż popularne kurorty, a baza noclegowa wręcz zabiega o klientów, zachęcając ich przeróżnymi atrakcjami.

Wielkopolski Skorzęcin to właśnie jedno z takich miejsc, w których da się spędzić niezapomniane wakacje. Główną atrakcję tego małego miasteczka leżącego nieopodal Gniezna stanowi wspaniała, piaszczysta plaża nad jeziorem Niedzięgiel, która jest na tyle szeroka, że bez problemu pomieszczą się tam wszyscy letnicy, nie wchodząc sobie przy tym zbytnio na głowę. Leżąc tu na kocyku można się wspaniale opalić i zrelaksować. Sporą popularnością cieszy się tu również siatkówka na piasku. Z kolei wieczorem nad brzegiem jeziorka pojawiają się turyści, którzy przychodzą na plażę, aby oglądać malowniczy zachód słońca.

Nad jeziorem zbudowano długie i nowoczesne betonowe molo, które goście traktują jako deptak, spacerując wzdłuż pomostu i przyglądając się panoramie jeziorka. Stąd znakomicie widać zarówno widoki otaczającego akwen lasu, jak i łódki oraz żaglówki, na których szaleją amatorzy sportów wodnych. Wzdłuż molo stoją ławeczki, na których można przysiąść i wygodnie się ulokować. Część osób przychodzi tu, aby poczytać sobie książki i przejrzeć czasopisma, miło spędzając przy tym czas. Miłośników szaleństwa na wodzie zainteresuje z pewnością zjeżdżalnia wodna, na której uczestnicy zabawy ześlizgują się w dół specjalnym torem pełnym zakrętów i tuneli. Na końcu zjazdu hamuje się w wodzie, chlapiąc przy tym na wszystkie strony. Ta wesoła zjeżdżalnia wodna największym powodzeniem cieszy się wśród dzieci, ale wszyscy chętnie korzystają z okazji do rekreacji na wodnej podczas pobytu w Skorzęcinie. Warto więc wybrać się na ten obiekt wraz z całą rodziną.

Wiele osób właśnie w Wielkopolsce postanawia spędzić swoje wakacyjne noclegi. Skorzęcin to niewielkie, ale tętniące życiem miasto, które przyciąga do swoich ośrodków wypoczynkowych [do sprawdzenia pod adresem Meteora] rzesze ludzi. Do ich dyspozycji pozostaje szeroka, strzeżona plaża z długim molo, infrastruktura do sportów wodnych oraz niezła wodna zjeżdżalnia nad jeziorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *