Tradycyjna wieś w Bieszczadach, czyli Cisna przyjazna turystom

Cisna to malownicza miejscowość w województwie podkarpackim w powiecie leskim. Znajduje się ona w Bieszczadach, w dolinie Solinki. Taka lokalizacja powoduje, że wyjeżdżając w te rejony, do dyspozycji mamy wspaniałe widoki, niesamowity klimat i wyjątkową naturę. Krajobraz zdeterminowany jest przez zalesione górskie tereny, które genialnie sprawdzają się w sezonie zimowym. Wówczas do dyspozycji mamy stoki, po których szusują podróżni bez względu na stopień ich umiejętności. Możliwe jest to dzięki zróżnicowaniu tras zjazdowych. Do dyspozycji mamy tez wypożyczalnie sprzętu i profesjonalnych instruktorów, służących w potrzebie w każdej sytuacji. Nie bez znaczenia jest podkreślanie, że tutejsze wyciągi należą do bardzo zadbanych, a oferta sportów, nie kończy się na nartach. Możemy bowiem spróbować snowboardu, jazdy na skuterach śnieżnych czy po prostu wziąć udział w kuligu.

Baza noclegowa jest ciekawie rozlokowana, co gwarantuje wspaniałe widoki, a my możemy cieszyć się wygodą wynajętego pokoju. Cisna to około 30 ośrodków noclegowych, zróżnicowanych pod kątem standardu i oferujących przystępne ceny. Wyjazd w to miejsce wiąże się ze spokojnym wypoczynkiem, możliwością wyciszenia się i znalezienia chwili dla siebie. To dobre miejsce na romantyczne wyjazdy lub rodzinne zabawy. Bez względu na nasz wiek zawsze znajdzie się rozrywka, która przypadnie nam do gustu.

Nie zapominajmy, że Cisna to miejscowość, przez którą przepływa rzeka, a więc kolejną atrakcją dla nas dostępną są regularnie organizowane tu spływy kajakowe oraz łowienie ryb. Dla szukających bardziej emocjonującej atrakcji polecane są loty paralotnią, możliwe dzięki łagodnym stokom, które będą dla nas pasem startowym. Nie zapominajmy też o zabytkach, które znajdziemy w okolicy. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim kolejkę wąskotorową, która zabierze nas na wycieczkę po całym regionie i sama w sobie jest ciekawostką z XIX wieku. Znajdziemy tu również kościół św. Stanisława Biskupa z roku 1914 oraz cmentarz z roku 1842. Wszystko to powoduje, że bez względu na nasze preferencje, nuda nam nie grozi.

Cisna to mała miejscowość, której klimat w dużej mierze budowany jest przez turystów. Tutejsze gospody i inne przybytki starają się przedstawić tradycyjny klimat górskiej wioski z przełomu wieku XIX i XX, co dla nas jest niezwykle ciekawą atrakcją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *