Poznań i Jezioro Maltańskie – atrakcje na lato i zimę

Dobrze znanym i cenionym pod względem historycznym i kulturowym miejscem w województwie wielkopolskim jest Poznań. Leży nad rzeką Wartą u ujścia Cybiny. Jest wyjątkowo atrakcyjnym miastem pod względem architektonicznym, historycznym i kulturowym. Turyści chętnie przyjeżdżają oglądać miejscowe zabytki i podziwiać piękne budowle pełne historycznych tajemnic. To także wspaniałe miejsce na odpoczynek – zarówno wakacyjny jak i zimowy.

W okolicy znajduje się sztucznie utworzony zbiornik wodny, zwany Jeziorem Maltańskim. Tutejsze tereny to dobre miejsce, by poleżeć na słońcu oraz wykąpać się na strzeżonej plaży. Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Na jeziorze znajduje się tor regatowy o długości 2 km, a w sezonie odbywają się na nim zawody wioślarskie, będące bardzo popularną atrakcją tego miejsca, które rozsławia Poznań na całą Polskę. Budynki Centrum Obsługi Toru Regatowego są wyjątkowo ciekawe pod względem architektonicznym. W okolicy jeziora działa całoroczny ośrodek narciarski, gdzie zażyć można wspaniałej zabawy zarówno latem i zimą. Dostępne są tory saneczkowe i stoki narciarskie. Całość tworzy wspaniały kompleks wypoczynkowy.

Baza noclegowa w Poznaniu jest dość obszerna i oblegana, zwłaszcza w sezonie zimowym i letnim, a także w długie wolne weekendy z uwagi na wyjątkowo ciekawe miejsca do odwiedzenia. Noclegi w Poznaniu to komfortowe warunki pobytu w hotelach, apartamentach i pensjonatach dostępne na przestrzeni całego roku.

Oprócz części rekreacyjnej, Poznań posiada też liczne zabytki, które z pewnością trzeba odwiedzić będąc w tym miejscu. Najbardziej znany jest ratusz oraz dwa białe koziołki znajdujące się na jego szczycie. Codziennie w samo południe dwanaście razy zderzają się rogami, co wygląda jak ich walka. To wyjątkowo ciekawa atrakcja zwłaszcza dla najmłodszych. Sam budynek jest bardzo ciekawy pod względem architektonicznym i znajdują się w nim liczne eksponaty, będące chlubą tego miejsca. Znajdziemy tam między innymi Muzeum Historii Poznania, gdzie poznać można najciekawsze legendy związane z tym miejscem. Zabytkowe uliczki to także wyjątkowy atut Poznania. Spacery tutejszym rynkiem to zdecydowanie niezapomniane chwile. Warto więc zarezerwować nocleg już dziś i cieszyć się wspaniałymi atrakcjami Poznania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *