Niezliczone zabytki w Gdańsku

Gdańsk jest miastem, które wchodzi w skład słynnej aglomeracji Trójmiasta znajdującej się w województwie pomorskim. Poza Gdańskiem należą do niej także Gdynia oraz Sopot, wszystkie te miasta to doskonałe miejsca na wakacyjny urlop. Zaraz po rezerwacji noclegów w Gdańsku na meteorze i przejrzeniu w Internecie najważniejszych atrakcji, szybko przekonaliśmy się o tym, jak wiele ciekawych możliwości mamy tutaj do zwiedzania. Już po dwóch dniach mieliśmy świadomość, że nie zdążymy zwiedzić i zobaczyć wszystkich rzeczy, które wcześniej zaplanowaliśmy.

Baza noclegowa jest tutaj naprawdę bardzo mocno oblegana przez turystów, zwłaszcza w trakcie sezonu wakacyjnego. Nie ma się jednak co temu dziwić, ponieważ to piękne i wyjątkowe miasto. Zaraz po przyjeździe do Gdańska pomyśleliśmy, że czas najwyższy, by przekonać się na własne oczy, z jakimi ciekawymi zabytkami, możemy mieć rzeczywiście do czynienia i jak wiele z nich uda nam się zobaczyć. Takich miejsc wartych obejrzenia w samym mieście jest naprawdę wiele. Więc już na samym początku ciężko jest dokonać wyboru, które z nich zobaczyć w pierwszej kolejności, a które pominąć lub zostawić sobie do zwiedzania na kolejny urlop. Na pewno koniecznie należy wybrać się na Stare Miasto, ponieważ to właśnie tam znajduje się najwięcej interesujących zabytków, które są chętnie odwiedzane przez turystów.

Tutaj przede wszystkim można wejść na Wieżę Mariacką, która znajduje się w Bazylice Mariackiej Wniebowzięcia NMP. Oprócz tego, że z samej góry rozciąga się niesamowity widok, to jeszcze przy okazji jest to najstarsza świątynia pochodząca z czasów średniowiecza w Polsce. Do takich zabytków na pewno zalicza się również Wielki Młyn, a także Dwór Bractwa Świętego Jerzego. Oba obiekty pochodzą z epoki gotyku, a także uchodzą za jedne z najstarszych w całym mieście. Jeśli będziemy dobrze szukać, to znajdziemy wiele innych zabytków reprezentujących pozostałe epoki architektoniczne. Z epoki renesansu pochodzi między innymi Dwór Artusa, jak i również Zielona Brama. W takiej sytuacji, nasza lista zabytków znowu się bardzo rozszerza, o kolejne obiekty, które warto tutaj zobaczyć. Niektóre kamienice znajdujące się na Starym Rynku pamiętają jeszcze czasy baroku. Do tej epoki zalicza się miedzy innymi wspaniała Kaplica Królewska. Warto wybrać się także na Oliwę, ponieważ właśnie tam znajduje się przepiękny Pałac Opatów. Jak widać lista zabytków jest ciągle otwarta. Jeśli bardzo zależy nam na tym, by dobrze poznać Gdańsk, oraz jego historię, to możemy skorzystać z pomocy przewodnika, który oprowadzi nas po wszystkich gdańskich zakamarkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *