Małopolska – walory Niedzicy

Mieliście okazje już dowiedzieć się z naszej strony, że w Białym Dunajcu można aktywnie spędzić czas [więcej: blog]. Dzisiaj pozostajemy w temacie górskich miejscowości i możliwości spędzania w nich swojego wolnego czasu.

Niedzica to jedna z bardziej popularnych miejscowości letniskowych w województwie małopolskim. Jej największym atutem jest malownicze położenie – wieś leży u podnóża Pienin Spiskich, nad Zalewem Czorsztyńskim. Praktycznie z każdego miejsca rozciąga się widok na góry. Nic zatem dziwnego, że cieszy się sporym zainteresowaniem wśród turystów.

Zanim wybierzemy się do Niedzicy, warto wcześniej zarezerwować odpowiedni nocleg. Baza kwater jest tu dobrze rozbudowana [więcej: meteor], więc mamy w czym wybierać. Sporą popularnością wśród turystów cieszą się przede wszystkim kwatery prywatne. Na uwagę zasługuje również oferta hoteli i pensjonatów. Z wielu z nich rozciąga się piękny widok na panoramę gór i Zalew Czorsztyński. Najłatwiej przejrzeć wszystkie dostępne oferty i wybrać spośród nich taką, która najbardziej przypadnie nam do gustu.

Kiedy zdecydujemy już, gdzie będziemy nocować, możemy zapoznać się z atrakcjami turystycznymi, których w Niedzicy nie brakuje. Turyści chętnie odwiedzają na przykład wybudowany już w średniowieczu Zamek Dunajec. Upływ czasu obszedł się z nim zdecydowanie łagodniej, niż z pobliskim zamkiem w Czorsztynie [więcej: strona]. Dzięki temu, dziś możemy oglądać dobrze zachowane komnaty i mury. Na zwiedzanie najlepiej wybrać się z przewodnikiem, który ciekawie opowie nam o historii i wszystkich zakamarkach. Ciekawą opcją jest też możliwość przenocowania w jednej z zamkowych komnat. Jeśli ktoś marzył o tym, by zakosztować iście królewskiego życia, będzie miał taką możliwość.

Ci, którzy nad zwiedzanie zabytków przedkładają aktywny wypoczynek, powinni natomiast zainteresować się ofertą Polany Sosny. To pięknie położony ośrodek narciarski, oferujący doskonałe warunki zjazdowe. Wszystkie szlaki są dobrze oświetlone, więc można na nich szaleć również po zmroku. Poszczególne trasy różnią się między sobą poziomem trudności, co umożliwia wybór odpowiedniego szlaku zarówno tym, którzy w nartach czują się już bardzo pewnie, jak i tym, którzy zjeżdżają po raz pierwszy. W ośrodku znajduje się też wydzielone miejsce dla najmłodszych narciarzy, którzy dopiero się uczą. Z myślą o maluchach na stoku zainstalowano krótki wyciąg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *