Mała wieś – Jurgów – gmina Bukowina Tatrzańska

Wybierając się na wakacje, często stajemy przed trudnym dylematem wyboru idealnego celu naszej podróży. Stawiamy wiele konkretnych wymagań, które mogłoby się zdawać, że trudno będzie im sprostać. Okazuje się jednak, że w dzisiejszym świecie wyścigów szczurów – miejscowości biorą w nim udział, wymyślając coraz to nowsze atrakcje. Dlatego tak ważne, a zarazem trudne jest dobrać ofertę podróży, odpowiadającą naszym indywidualnym preferencjom. W tym celu nie powinniśmy decydować nie na podstawie reklamy, którą gdzieś przez przypadek zdarzyło nam się zobaczyć. Ważne jest bowiem żeby nasza decyzja była świadoma, a więc powinniśmy dobrze poznać kurort, zanim zdecydujemy się właśnie w nim spędzić nasz urlop.

Jurgów, to mała wieś, położona w województwie małopolskim, w gminie Bukowina Tatrzańska. Jak sama nazwa wskazuje, znajduje się ona na samym południu Polski, u podnóża gór. Ta lokalizacja szczególnie często wybierana jest zimą, z oczywistych względów. Posiada bowiem wyciągi narciarskie, wypożyczalnie sprzętu oraz gotowych pomóc, nauczycieli jazdy na nartach czy snowboardzie. To jednak nie wszystko, gdyż i latem jest tu co robić. Można udać się do term, znajdujących się na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego, który sam w sobie jest interesującą atrakcją i przybliża nam naturę okolicy, podczas pieszych wędrówek. W tym miejscu można też poznać historię miejscowości, a to dzięki pozostałym tu i dobrze funkcjonującym przybytkom, takim jak tartak, który od zawsze towarzyszył miastu, charakteryzując jego tradycję. Można też zobaczyć szałasy pasterskie, które do dziś utrzymują przyzwyczajenia mieszkańców, do wypasania zwierząt. Znajdują się tutaj też młyny, które były niegdyś oznaką bogactwa, dziś natomiast pozostawiają po nim realne ślady. Jak widać nie można się tu nudzić.

Baza noclegowa, to ciekawe budynki, które są rozlokowane w znakomity sposób, zapewniając przybyłym niezwykłe widoki. Nocleg to koszt zaczynający się od 40 złotych za dobę, choć dla oszczędnych pewnie znajdzie się tańsza propozycja noclegowa. Pamiętajmy, że wybierając się w te rejony, warto odpowiednio rozplanować swoją podróż, dzięki czemu będzie ona dla nas bardziej wartościowa i na dłużej pozostanie w naszej pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *