Mała, wielka miejscowość, Iwonicz-Zdrój

Iwonicz–Zdrój to miasto znajdujące się w granicach województwa podkarpackiego. Swoją historię ściśle łączy z źródłami wód mineralnych. To na ich bazie powstało funkcjonujące od ponad 430 lat uzdrowisko. Cieszy się ono niezwykle dobrą opinią, głównie ze względu na doskonałe warunki do leczenia. Kuracjusze mają do dyspozycji nowoczesne obiekty, a także innowacyjne zabiegi. Leczą się oni z taki chorób jak: reumatologiczne, układu oddechowego, układu trawienia, układu nerwowego, urazowo–ortopedycznych, osteoporozy, a także otyłości. Do Iwonicza przyjeżdża również wielu odwiedzających, ponieważ nie trzeba przebywać w uzdrowisku, by móc zażywać leczniczego powietrza. Można również wykupić zabiegi lecznicze i nimi urozmaicić sobie pobyt w tym mieście.

Niezbędne dla zdrowia są długie spacery oraz aktywność fizyczna, a sprzyjają im doskonałe warunki przyrodnicze Iwonicza. Na oficjalnym portalu miasta znajdują się wszelkie niezbędne informacje dotyczące opracowanych szlaków pieszych i rowerowych. Posiadają zróżnicowane długości i stopnie trudności. Większość z nich prowadzi łatwymi trasami, optymalnymi dla tych, którzy chcą zwiedzać, a przy okazji wdychać świeże powietrze. W samym Iwoniczu nie ma zbyt wielu obiektów zabytkowych, ale znaleźć można takie punkty jak: Stary Pałac (siedziba zarządu uzdrowiska), budynek amfiteatru, bazar, drewniany kościół, źródło Bełkotka oraz Jaz na potoku Bełkotka.

Jeśli mowa o źródłach, to należy pamiętać, że każdy typ wody, jaki można znaleźć w Iwoniczu jest przeznaczony do leczenia innych chorób (np. dróg moczowych, oddechowych, układu pokarmowego). Dlatego tak ważne jest, by do przyjazdu w to miejsce odpowiednio się przygotować albo zabrać ze sobą dobrze opracowany przewodnik turystyczny. Wszystko to po to, aby móc w pełni skorzystać z wypoczynku w tym uzdrowiskowym miejscu.

Warto zapoznać się również z kalendarzem imprez, jakie mają miejsce w mieście. Odbywają się w nim bowiem bardzo ciekawe zajęcia artystyczne, występy muzyczne, a także wystawy w miejskiej bibliotece. Baza noclegowa miasta obejmuje takie obiekty jak hotele (trzy- i dwugwiazdkowe), pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, schronisko, a także liczne prywatne pokoje gościnne. Oczywiście do dyspozycji są również miejsca powiązane z uzdrowiskiem. Danych kontaktowych oraz szczegółowych informacji na temat tych miejsc można szukać w przewodnikach turystycznych, a przede wszystkim na stronach internetowych. Warto rozpocząć wyszukiwania od wpisania słów noclegi Iwonicz–Zdrój, po tej czynności pojawi się wiele pozycji godnych uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *