Do Szczyrku na narty

Chyba nie ulega żadnym wątpliwościom, że w Polsce mamy coraz większą popularność na uprawianie sportów zimowych. W związku z tym poszukujemy takich miejsc w naszym kraju, w którym moglibyśmy całkowicie oddać się białemu szaleństwu. Okazuje się, że jeśli zarezerwujemy noclegi w Szczyrku, to z pewnością nie pożałujemy tej decyzji. Najważniejsze jest to, żebyśmy mieli idealne warunki do jazdy na nartach bądź desce snowboardowej. A infrastruktura noclegowa (baza meteor / noclegi Szczyrk) daje właśnie takie możliwości.

Warto w takim razie w pierwszej chwili dowiedzieć się, w jakich miejscach faktycznie będziemy mieli do czynienia z dobrymi trasami narciarskimi. Wśród nich możemy wymienić trasę zjazdową o długości około 730 metrów, która znajduje się przy wyciągu narciarskim Beskidek. Turyści bardzo chętnie korzystają również z takiej możliwości, jaką jest wyciąg krzesełkowy, którym można dojeżdżać w dwóch etapach. Pierwszy odcinek kończy się na Hali Jaworzyna. Natomiast w drugim etapie mamy okazję dojechać na samo Skrzyczne (informacje / Wikipedia). Jednocześnie zaliczając najwyższy szczyt samego Beskidu Śląskiego.

Nieco krótszą trasą zjazdową może pochwalić się między innymi wyciąg narciarski Kaimówka. Rzeczywiście tutaj narciarze mają do pokonania trasę o długości około 400 metrów, gdzie różnica wzniesień utrzymuje się na poziomie 110 metrów. Nie ma najmniejszego problemu z wjazdem na górę, ponieważ ośrodek zarządza aż trzema wyciągami orczykowymi. Trasa po zachodzie słońca jest bardzo dobrze oświetlana. Pamiętajmy, że narciarstwo nie ogranicza się wyłącznie do zjazdów.

Powinniśmy mieć również na uwadze, że wyróżnia się narciarstwo biegowe. W Szczyrku zyskujemy doskonałe możliwości związane z narciarstwem biegowym. Ponieważ to właśnie w tym mieście wybudowano trasę liczącą aż 2 kilometry. Jest to nie byle jaka trasa, ponieważ spełnia ona wszystkie wymagania związane z przepisami stawianymi przez Unię Europejską. W takim razie możemy być pewni, iż spełnia ona międzynarodowe standardy. Takie promowanie zdrowego trybu życia jak najbardziej sprzyja rozwojowi turystyki. W takim razie przekonamy się bardzo szybko do tego, że opłaca się przyjeżdżać właśnie do tej miejscowości. Właściwie sezon zimowy jest tak samo zaludniony przez turystów, jak i również wakacje. Ponieważ tutaj nie brakuje atrakcji w czasie każdej pory roku, nawet zimą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *