Ciekawa alternatywa dla wakacji w dużym mieście – Łukęcin

Łukęcin to osada letniskowa leżąca nad morzem Bałtyckim na zachodnim Pomorzu. Jest to coraz częściej odwiedzany ośrodek wypoczynkowy w Polsce, który ze względu na swoje walory turystyczne przyciąga co roku tysiące turystów. Osada ta posiada około 150 stałych mieszkańców dzięki czemu w latach 80 do roku 2005 była uznawana za miejscowość z prawami do prowadzenia działalności uzdrowiskowej. Miejsce to idealnie nadaje się na ośrodek rekreacyjny, ponieważ są tam atrakcje takie jak pole golfowe oraz możliwość jazdy konnej.

Miejsce to jak żadne nadaje się na kurort, który mógłby pomieścić kilka tysięcy osób na raz. Na chwilę obecną Łukęcin jest odwiedzany głównie przez harcerzy jako miejsce obozów letnich oraz przez turystów lubujących się w ciszy i spokoju. Łukęcin może pochwalić się przepięknymi terenami zielonymi, w których umieszczone są domki letniskowe dla gości, dzięki temu atmosfera jaka tam panuje bardzo dobrze działa na nasze samopoczucie jak i układ oddechowy. Piękny las iglasty oddzielający nas od morza daje odprężający zapach dzięki temu będziemy mogli naprawdę wypocząć. Plaża nie jest duża i dlatego też miejsce to nie jest przeznaczone dla zbyt dużej ilości turystów z racji ograniczonej powierzchni.

Chcąc przyjechać do Łukęcina powinniśmy zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze rzeczy oraz zapas rzeczy codziennego użytku, z którymi kupnem czasami może być problem. Wybierając się tam powinniśmy również wcześniej zarezerwować miejsce noclegowe (Łukęcin noclegi) dzięki czemu będziemy mieli pewność, że podczas przyjazdu na miejsce będziemy mieli gdzie nocować. Łukęcin należy do jednego z najbardziej urokliwych miejsc na zachodnim wybrzeżu co obrazują liczne filmy w Internecie pokazujące tą osadę z lotu ptaka. Piękno tego miejsca polega na jego minimalizmie oraz prostych zadbanych uliczkach i ładnych kolorowych domach. Baza noclegowa w regionie jest bardzo szeroka jeżeli chodzi o możliwości, ponieważ w samym Łukęcinie popularne są pokoje gościnne, a w okolicznych miejscowościach agroturystyki i domki na wynajem, co sprawia, że miejsce to jest bardzo przyjazne dla turystów. Podczas wyprawy nad morze należy zawsze pamiętać o bezpieczeństwie. Podstawowe zasady bezpieczeństwa pozwolą nam na miłe i bezpieczne spędzenie wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *