Aktywne spędzanie czasu w Białym Dunajcu

Na południu Polski, w powiecie tatrzańskim leży niewielka wioska Biały Dunajec. Ze względu na dogodne położenie jak i wyjątkowy klimat jest ona często wybierana przez turystów jako miejsce spędzenia zarówno letnich wakacji jak i zimowych ferii szkolnych. W Białym Dunajcu od wielu lat działa doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna, na którą składają się między innymi szeroka baza noclegowa [➤zobacz tutaj] oraz bogata oferta gastronomiczna. Wśród ofert wypoczynkowych najczęściej można spotkać noclegi w niewielkich pensjonatach oraz na kwaterach prywatnych, część z tych miejsc w pakiecie dodatkowym oferuje również całodzienne wyżywienie. Najważniejsze informacje dotyczące warunków pobytu w Białym Dunajcu można znaleźć w internecie, wystarczy w przeglądarkę wpisać zapytanie o “noclegi Biały Dunajec” i zapoznać się z wyświetlonymi wynikami wyszukiwania.

W Białym Dunajcu oraz jego najbliższych okolicach znajduje się bardzo wiele atrakcji turystycznych, które z pewnością umilą pobyt każdemu wczasowiczowi. Jedną z najpopularniejszych form wypoczynku podczas urlopu spędzanego w górach są wycieczki piesze po tatrzańskich szlakach. Polskie góry, w tym również Tatry obfitują w bardzo dużą różnorodność szlaków turystycznych, jeżeli chodzi zarówno o ich długość jak i poziom trudności. Osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z turystyką kwalifikowaną powinny na początek wybierać trasy krótkie i o małym stopniu trudności. Na pierwsze wycieczki szczególnie polecane są bardzo urokliwe tatrzańskie doliny, takie jak Dolina Kościeliska, Dolina Chochołowska czy mniej znana Dolina Strążyska.

Powyżej schronisk turystycznych, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy dzień jest krótki, a warunki atmosferyczne mogą zmienić się w każdej chwili, powinny wychodzić wyłącznie osoby dobrze przygotowane i doświadczone w wędrówkach po trudnym terenie. W zdecydowanej większości na oblodzonych szlakach niezbędne okaże się bowiem korzystanie ze sprzętu zimowego – z raków oraz czekanów. Przed każdą wycieczką w góry należy dokładnie sprawdzić prognozę pogody. Informacje o aktualnych warunkach na górskich szlakach można znaleźć między innymi na stronach Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dobrze jest też mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy, aby w razie wypadku móc jak najszybciej wezwać służby ratunkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *